گردنبند چاکرا

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/09/03

گردنبندهای چاکرا اخیراً محبوبیت قابل توجهی در دنیای غرب پیدا کرده‌اند. اعتقاد بر این است که این گردنبندها از طریق سنگ‌های قیمتی که در خود دارند، بر قدرت و انرژی ترمیم کننده بدن شما تأثیر می‌گذارند.

به طور معمول، یک گردنبند چاکرا با هفت سنگ قیمتی مختلف طراحی می‌شود که هر کدام نماد هفت نقطه انرژی در بدن انسان هستند. هر یک از سنگ‌های قیمتی قدرت شفابخشی خود را دارد و اعتقاد بر این است که از نظر جسمی، روحی و معنوی مزایایی دارد.

هفت چاکرای روی بدن

هفت چاکرای موجود در بدن ما انرژی ما را تأمین می‌کنند و از آنها به عنوان چرخ‌های انرژی نیز یاد می‌شود. پرورش مناسب این چاکراها برای سالم نگه داشتن بدن، پاک و پر انرژی بودن لازم است. بنابراین، برای حفظ تعادل هفت چاکرای بدن، از هفت سنگ چاکرای قدرتمند استفاده می‌شود. 

هفت چاکرای همسو با ستون فقرات شما عبارتند از:

چاکرای ریشه (مولادهارا) - قرمز: این اولین چاکرا است و در ناحیه پرینه در پایه ستون فقرات است. این ارتباط با خانواده، امنیت، ثبات و ریشه‌های شما دارد.

چاکرای خاجی (Svadhisthana) - نارنجی: چاکرای دوم که زیر ناف است، با خلاقیت و رابطه جنسی ارتباط دارد.

چاکرا خورشیدی(Manipura) -  زرد: در ناحیه معده واقع شده و باعث ایجاد انرژی مثبت و عزت نفس می‌شود.

چاکرای قلب (آناهاتا) - سبز: در مرکز قفسه سینه است و با توانایی شما در دریافت و عشق ورزیدن ارتباط دارد و همچنین با دل درد و اندوه نیز ارتباط دارد.

چاکرای گلو (ویشودا) - آبی: مسئول تقویت ارتباط شماست و در پایه گلو قرار دارد.

چاکرای چشم سوم (آژنا) - نیل: این چاکرای قدرتمند بین چشم شما است و به شما در افزایش تمرکز کمک می‌کند.

چاکرای تاج (Sahasrara) - بنفش: آخرین چاکرا در بدن شما است و در بالای سر قرار دارد. این چاکرا نشان دهنده ارتباط معنوی شماست.

همه این چاکراهای بدن شما نه تنها به احساسات درونی شما حساس هستند، بلکه تحت تأثیر منابع خارجی نیز هستند. هر چیزی را که لمس می‌کنید یا احساس می‌کنید به دلیل فرکانس انرژی با شما تعامل دارند. برای سالم و سرزنده نگه داشتن این چرخ‌های انرژی نامرئی، جواهرات چاکرا نقش بسزایی دارند.

گردنبند چاکرا

جواهرات چاکرا از انگشترها، گوشواره‌ها، دستبندها و گردنبندهای چاکرا تشکیل شده است. در بین تمام این جواهرات، یک گردنبند چاکرا بهترین قطعه است که با سبک‌ها و نگین‌های مختلف از رنگ‌های دلخواه ارائه می‌شود. اما هر گردنبندی مطمئناً هفت سنگ خواهد داشت.

هنگامی که این هفت کریستال در گردنبند با بدن شما ارتباط برقرار می‌کنند، اعتقاد بر این است که از نظر روحی و جسمی سود می برد. گفته می‌شود که استفاده از گردنبند چاکرا با آوردن انرژی مثبت به شما شادی و ثروت نامحدود را جلب می‌کند.

سنگ‌های استفاده شده در گردنبند چاکرا

انواع مختلفی از سنگ‌های قیمتی وجود دارد که می‌توان از آنها در گردنبند چاکرا استفاده کرد. در اینجا برخی از بهترین سنگ‌هایی که دارای خواص درمانی هستند، آورده شده است.

کریستال شفاف

این سنگ شفابخش شفاف در هر مشکلی به نفع شماست. این سنگ شفابخش همراه با تأمین ثبات عاطفی، جسمی و روحی برای شما، خرد را تقویت می‌کند، عشق بی‌قید و شرطی را برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر می‌خواهید انرژی خود را تقویت کرده و چاکراهای خود را باز کنید، می‌توانید از کوارتز بلورین در گردنبند خود استفاده کنید.

کریستال صورتی

این سنگ آرامش، عشق و هماهنگی را برای شما به ارمغان می‌آورد. هر کسی که از بی‌ثباتی عاطفی یا مشکلات رابطه‌ای رنج می‌برد، این سنگ‌ها را در گردنبند قرار دهید تا مشکلات را حل کند. این به شما کمک می‌کند تا با رهایی از استرس، تنش، تر ، اضطراب یا هرگونه نگرانی ذهن شما را آرام کنید.

یاقوت بنفش

استفاده از آن در گردنبند چاکرای شما سلامت کلی شما را بهبود می‌بخشد، ذهن شما را شفاف می‌کند، استرس و اضطراب را تسکین می‌دهد. 

آونتورین

این کریستال شفابخش را می‌توانید در رنگ‌های قرمز، آبی، زرد، سبز و رنگ‌های مختلف دیگری تهیه کنید. کسانی که به دنبال روابط واقعی هستند، می‌توانند از گردنبند چاکرا با بلورهای Aventurine استفاده کنند. از سنگ سبز رنگ به عنوان سنگ بخت نیز یاد می‌شود. این برای شما خوش شانسی و فرصت‌های جدیدی در زندگی به ارمغان می‌آورد. همچنین ناراحتی‌های قلبی برطرف می‌شود و عزت نفس شما را افزایش می‌دهد.

سیترین

این کریستال زرد رنگ یک کریستال زیبا با خواص درمانی است. شما را از مشکلات مالی راحت می‌کند، خلاقیت را افزایش می‌دهد، در افکار شفافیت ایجاد می‌کند، قدرت بدنی را تقویت می‌کند، از متابولیسم پشتیبانی می‌کند و در غلبه بر مشکلات به شما کمک می‌کند.

کارنلیان(عقیق)

کسانی که اعتماد به نفس و انگیزه ندارند، می‌توانند این کریستال را در گردنبندهای چاکرا استفاده کنند. این باعث ایجاد اعتماد به نفس می‌شود، به شما در غلبه بر ترس کمک می‌کند و همچنین بدن شما را از عادت‌های بد مانند مواد مخدر، الکل و غیره سم زدایی می‌کند.

تورمالین سیاه

این سنگ کریستال از دارندگان خود در برابر فرکانس‌های مضر الکترومغناطیسی محافظت می‌کند. در همه جا شما را از احساسات منفی دور می‌کند.

 

نتیجه

انواع مختلف دیگری از کریستال می‌تواند در جواهرات چاکرای شما استفاده شود تا چاکراهای بدن شما در یک راستا قرار گرفته و ظاهری جذاب و مد روز داشته باشد.

پسندیدم

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

گزارشی از دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

سعادتی بود در خدمت آقای محمد ولی ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران در دومین نمایشگاه طلا، جوا...

مطالعه مقاله

دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

دومین نمایشگاه طلا، جواهر و ساعت از 29 آذر لغایت 5 دی ماه 1400 در مجتمع کریمخان در حال برگزاری اس...

مطالعه مقاله

فرصت های سرمایه گذاری در الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان در زمینی به وسعت 9 هزار متر مربع احداث شده و شامل 135 واحد اداری (در 5 ...

مطالعه مقاله

درباره الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی طلا، جواهر و ساعت در ایران و خاورمیانه ش...

مطالعه مقاله

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس مجلسی

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس شب

بسیاری از اوقات به مراسماتی دعوت می...

مطالعه مقاله
الماس کریمخان

تحویل سریع

ضمانت کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل