چه جواهراتی مناسب چهره و صورت شما هستند؟

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/09/03

جدا از مبحث سرمایه‌گذاری و خرید طلا و جواهرات به بهانه‌ی ارزش آن‌ها، استفاده از جواهرات و زیورآلات طلا، به دلیل بهره‌مندی از زیبایی آن‌ها می‌باشد. پس آیا می‌توان گفت برای انتخاب گردنبند، گوشواره و ... باید به نکات مختلف زیبایی شناختی موضوع نیز فکر کرد؟

منظورمان چیست؟ شما در انتخاب لباس نکات مختلفی را در نظر دارید. قد افراد، رنگ پوست، استایل لباس و ... از مواردی هستند که برای انتخاب لباس به آن‌ها توجه می‌کنید. اما آیا برای انتخاب جواهرات نیز باید به چنین نکاتی توجه کنید؟

بله؛ یکی از مهم‌ترین پارامترها در انتخاب جواهرات به ویژه گردنبند و گوشواره، فرم چهره و صورت‌تان است. حال که این موضوع را می‌دانید، آیا از بهترین انتخاب‌ها به تناسب چهره‌ی خود خبر دارید؟ در این مقاله می‌خواهیم در این زمینه شما را راهنمایی کنیم.

صورت‌تان چه فرمی دارد؟ 

پیش از بررسی انواع جواهراتی که برای فرم‌های مختلف صورت مناسب اند، بهتر است یک معیار یکسان داشته باشیم. پارامترهای مختلفی نظیر پر یا استخوانی بودن صورت، انحنای چانه، بلند بودن یا نبودن پیشانی از جمله معیارهایی هستند که در تعیین فرم صورت تاثیر می‌گذارند.

بیایید با هم فرم صورت‌تان را بررسی کنیم. اگر موهای‌تان بلند است آن‌ها را جمع کرده و از جلوی صورت‌تان کنار بزنید. یک متر خیاطی بردارید. یک سر آن را روی شقیقه‌ی راست یا چپ‌تان بگذارید. حال از روی خط رویش موی خود متر را کشیده و به شقیقه‌ی دیگرتان برسانید، این فاصله چند سانتی‌متر است؟ آن را یادداشت کنید. نام این پارامتر را «آ» می‌گذاریم.

حال نوبت به اندازه‌گیری استخوان گونه می‌رسد. این مرحله بسیار ساده است. فاصله‌ی بین بالای گونه‌ی چپ و راست خود را اندازه گرفته و آن را یادداشت کنید. نام این عدد را «ب» می‌گذاریم.
پارامتر بعدی که باید اندازه گرفته شود، خط فک است. اندازه‌گیری این بخش شبیه بخش اول است. تنها کافی‌ست یک سر متر را زیر گوش راست یا چپ خود قرار دهید. حال متر را از روی فک (چانه) خود عبور داده و به زیر گوش مقابل برسانید. این اندازه را نیز یادداشت کنید. اندازه‌ی خط فک را با حرف «پ» مشخص می‌کنیم.

آخرین عددی که باید به دست بیاورید، اندازه‌ی فاصله‌ی بین خط رویش مو و چانه‌تان است. این عدد را نیز با عنوان «ت» یادداشت کنید تا به سراغ محاسبات برویم.

شکل‌های مختلف صورت و جواهرات مناسب برای آن‌ها

در این بخش با توجه به اندازه‌هایی که به دست آوردیم فرم‌های صورت را تقسیم‌بندی می‌کنیم. در این معیار صورت‌ها به چهار دسته‌ی «گرد»، «مربعی»، «بیضی» و «قلبی» تقسیم می‌شوند. یادتان باشد که این اسامی تنها عباراتی برای معرفی تفاوت‌هاست. یعنی اگر مدل صورت‌تان در این معیار مربعی شد قرار نیست جلوی آینه بروید و یک مربع ببینید.

جواهرات مناسب برای صورت‌های گرد 

اگر در اندازه‌هایی که گرفتید میزان «ت» و «پ» تقریباً با یکدیگر برابرند معنایش این است که شما صورتی گرد دارید. اما چه نوع جواهراتی برای صورت‌های گرد مناسبند؟
اگر قصد خرید گردنبند دارید بهتر است بدانید استفاده از گردنبندهای بلند گزینه‌ای مناسب‌تر برای شماست.

ممکن است بپرسید من صورتم گرد است، چه گوشواره‌ای بخرم؟ خریدن و استفاده از گوشواره‌هایی با طرح‌های گرد می‌تواند انحنا را در چهره‌ی شما بیشتر نمایان کند و ایجاد نوعی افراط در گردی نماید. به همین دلیل بهتر است به سراغ گوشواره‌هایی با طرح‌های چند ضلعی بروید. وجود زاویه در طراحی گوشواره بسیار برای شما مناسب‌تر است.

گوشواره‌هایی به شکل لوزی یا مستطیل را از گوش‌های‌تان آویزان کرده و جلوی آینه بروید. حال نقطه‌ی مقابل را بررسی کنید، یعنی گوشواره‌ی دایره‌ای، بیضی یا هر شکل انحنا داری استفاده کنید و تفاوت را ببینید.

گردنبند و گوشواره مناسب صورت مربعی 

اگر مقایسه‌ی پارامترها نشان می‌دهد که گزینه‌ی «آ» و «ت» یعنی خط رویش مو و خط فک با یکدیگر برابرند، صورت شما در دسته‌ی صورت‌های مربعی قرار می‌گیرد. به افرادی که صورت مربعی دارند توصیه می‌شود که معمولاً برعکس مورد بالا عمل کنند.

البته توصیه می‌شود که گردنبند این افراد نیز بلند بوده و ترجیحاً آویزدار باشد. در خصوص گوشواره نیز بهترین انتخاب می‌تواند گوشواره‌های تحت عنوان لوستری و یا حلقه‌ای باشد.

صورت قلبی و گزینه‌های جواهرات مناسب 

اگر احساس می‌کنید نسبت به دیگر افراد عرض صورت‌تان (یعنی گزینه‌ی «ب») بیشتر است و در عوض خط فک و خط رویش موی کم‌اندازه‌ای دارید، باید خودتان را صورت‌قلبی بدانید. شما به عنوان یک صورت قلبی بهتر است به دنبال جواهرات کوتاه باشید.

یعنی چه گردنبند و چه گوشواره‌ای که استفاده می‌کنید بهتر است آویز زیاد و طویلی نداشته باشند.

صورت بیضی هستم، چه گردنبند و گوشواره‌ای بخرم؟ 

طول صورت‌تان را چک کنید. منظورمان گزینه‌ی آخرین یعنی «ت» است. اگر این عدد چیزی در حدود سه‌برابر فاصله‌ی بین گونه‌های‌تان است، صورت شما بیضی شکل است. پاسخ به سوال شما بسیار کوتاه است.

شما آزادید هر نوع جواهراتی که می‌خواهید به عنوان گردنبند و گوشواره‌تان انتخاب کنید. البته این آزادی در انتخاب در حیطه‌ی شکل فیزیکی جواهرات است. یعنی ممکن است رنگ پوست‌تان شما را در انتخاب برخی از جواهرات محدود کند.

پسندیدم

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

گزارشی از دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

سعادتی بود در خدمت آقای محمد ولی ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران در دومین نمایشگاه طلا، جوا...

مطالعه مقاله

دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

دومین نمایشگاه طلا، جواهر و ساعت از 29 آذر لغایت 5 دی ماه 1400 در مجتمع کریمخان در حال برگزاری اس...

مطالعه مقاله

فرصت های سرمایه گذاری در الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان در زمینی به وسعت 9 هزار متر مربع احداث شده و شامل 135 واحد اداری (در 5 ...

مطالعه مقاله

درباره الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی طلا، جواهر و ساعت در ایران و خاورمیانه ش...

مطالعه مقاله

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس مجلسی

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس شب

بسیاری از اوقات به مراسماتی دعوت می...

مطالعه مقاله
الماس کریمخان

تحویل سریع

ضمانت کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل