بهترین دستبندهای زنانه

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/09/03

از هزاران سال پیش در سراسر دنیا از دستبند برای زنان استفاده می‌شده است که هم در جوامع متمدن و هم در جوامع بدوی وجود داشته است. در ابتدا، مردم دستبندها را از عاج، مرجان، استخوان یا فلزات درست می‌کردند. به عنوان مثال، جنگجویان خشن برای کمک به دوام و پیروزی، در جنگ دستبندهای خاصی می‌پوشیدند. نمادگرایی همیشه در جوامع باستان با جواهرات نقش مهمی داشته است.

امروزه می‌توانید دستبندهایی از هر ماده‌ای از جمله سنگ‌های قیمتی و فلزات گرانبها پیدا کنید. دستبند زن یکی از زیباترین جواهرات است که می‌خواهد همیشه به نمایش بگذارد تا دیگران هم به اندازه خودش زیبایی آن را ببینند. این به زنانگی و ظرافت او اشاره دارد. با این حال، دستبندها دارای سبک‌ها و طول‌های مختلف هستند و انتخاب دستبند مناسب بسیار دشوار است.

راهنمای خرید دستبند زنانه

بیشتر دستبندها دارای ساختار انعطاف پذیری هستند که به آنها اجازه می‌دهد تا به راحتی روی مچ دست بنشینند. این نوع دستبندها شامل انواع مختلف بسته شدن از جمله: تاشو، ضامن‌دار، فشاری، قلاب مغناطیسی و غیره است. 

مدل‌های دستبند

جالب است بدانید که جواهرات تنوع بسیار زیادی دارند و تا زمانی که با چشم خود نبینید از این موضوع مطمئن نخواهید شد. دستبندها نیز به عنوان جواهراتی که دست‌های زیبای شما را آراسته می‌کنند تنوع بسیاری دارند و برخی از مدل‌های آن عبارتند از:

  • النگو
  • دستبندهای زنجیری
  • تنیس
  • مهره‌ای 
  • مرواریدی
  • و ...

در اینجا برخی از چیزهایی که هنگام خرید دستبند باید در نظر بگیرید، برای شما آورده شده است:

اندازه دستبند

انتخاب اندازه صحیح دستبندها گاهی اوقات دشوار می‌شود و ممکن است نتوانید متناسب با دست خود یا شخصی که برای آن خریداری می‌کنید، نباشد. به همین دلیل باید به دنبال مدل‌هایی باشید که قابل تنظیم هستند.

ارزش دستبند

برای بسیاری از مردم هزینه جواهرات خریداری شده اهمیت دارد. در چنین مواردی باید نوع فلز دستبند را در نظر بگیرید. برخی از فلزات گران قیمت هستند در حالی که برخی دیگر مقرون به صرفه هستند. شما می‌توانید متناسب با بودجه‌ی خود جنس فلز دستبند را انتخاب کنید.

چگونه دستبندها را تمیز کنیم؟

معمولاً خانم‌ها در مواقع خاص که با دستشان زیاد کار نمی‌کنند، دستبند می بندند. به دلیل نزدیک بودن دستبند به دست، ممکن است پاره شود. این بدان معنی است که یک دستبند باید از دوام بیشتری نسبت به جواهرات معمولی برخوردار باشد. این چیزی است که سازندگان طلا و جواهر به طور کلی در نظر می‌گیرند و اطمینان حاصل می‌کنند که شما یک محصول بادوام دارید.

هنگام تمیز کردن دستبندها، سه مورد وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • سبک دستبند
  • فلز / مواد
  • وجود یا عدم وجود سنگ قیمتی

تمیز کردن برخی از انواع دستبندها (مانند دستبند ساده) نسبت به انواع دیگر راحت‌تر است. برای یک النگو می‌توانید از یک پارچه مرطوب استفاده کنید، در حالی که یک دستبند زنجیری بسته به نوع زنجیر ممکن است به برس جواهرات نیاز داشته باشد. به همین ترتیب، اگر یک دستبند استیل ضدزنگ را در آب خیس کنید خوب خواهد بود، در حالی که یک دستبند روکش طلا با استفاده از همان روش تمیز کردن ممکن است خراب شود. و البته همه سنگ‌های قیمتی نمی‌توانند در برابر تماس با آب مقاومت کنند. بعضی از آنها هرگز نباید از چیز دیگری به جز پارچه‌ای بدون پرز و مرطوب استفاده کنید.

پسندیدم

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

گزارشی از دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

سعادتی بود در خدمت آقای محمد ولی ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران در دومین نمایشگاه طلا، جوا...

مطالعه مقاله

دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

دومین نمایشگاه طلا، جواهر و ساعت از 29 آذر لغایت 5 دی ماه 1400 در مجتمع کریمخان در حال برگزاری اس...

مطالعه مقاله

فرصت های سرمایه گذاری در الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان در زمینی به وسعت 9 هزار متر مربع احداث شده و شامل 135 واحد اداری (در 5 ...

مطالعه مقاله

درباره الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی طلا، جواهر و ساعت در ایران و خاورمیانه ش...

مطالعه مقاله

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس مجلسی

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس شب

بسیاری از اوقات به مراسماتی دعوت می...

مطالعه مقاله
الماس کریمخان

تحویل سریع

ضمانت کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل