5 سنگ قیمتی که بیشتر از الماس ارزش دارند

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/06/02

5 سنگ قیمتی که بیشتر از الماس ارزش دارند

با اینکه بسیاری از سنگ‌های نادر با ارزش هستند اما الماس در اکثر جواهرات استفاده می‌شود. با این حال برخی از سنگ‌ها قیمتی بسیار با ارزش‌تر از الماس هستند که در زیر به 5 مورد از آنها اشاره خواهیم کرد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

در حقیقت، برخی از سنگ‌های قیمتی مانند زمرد، یاقوت و یاقوت کبود بسیار کمیاب‌تر از الماس هستند. با این حال، الماس‌های تقریباً بی‌رنگ قیمت‌های بالای 10000 دلار در هر قیراط دارند زیرا تقاضا برای آنها زیاد است و عرضه آن به شدت کنترل می‌شود. De Beers ، بزرگترین شرکت الماس جهان ، فروش تقریبا 90 درصد از تمام الماس های استخراج شده هر ساله را کنترل می کند. بنا بر این ، آنها نزدیک به 200 میلیون دلار برای تبلیغات هزینه می کنند و این نکته را به این معنا می اندازند که همیشه سنگ های کمی کمتر از آنچه مورد نظر است تولید کنند تا از بازار قدرتمندی برای محصول خود اطمینان حاصل کنند.

با این وجود چند سنگ جواهر جالب وجود دارد که بسیار نادر و دوست داشتنی هستند و بیشتر از الماس ارزش دارند.

 

 

بیکس بییت (bixbiteis)

bixbiteis یکی از سنگ‌های قیمتی جهان که به عنوان زمرد قرمز نیز شناخته شده است. تنها یک نوع از سنگ bixbite برای استفاده در طلا و جواهرات قابل برش است.

 

 

 

موسگراویت (Musgravite)

Musgravite یک گوهر خاکستری اسرارآمیز و دودی است که می‌تواند تارهای سبز یا بنفش داشته باشد. اگرچه در سال 1967 در استرالیا کشف شد، نمونه‌های مناسب برای برش سنگ‌های قیمتی برجسته تا سال 1993 یافت نشد. در سال 2005، فقط هشت نمونه شناخته شده برای استفاده در جواهرات وجود داشت، اما امروز بسیاری دیگر از کشورها کانسارها را کشف کرده‌اند. این گوهر تا به 35000 دلار در ویترین سنگ توسان ارزش‌گذاری شده است.

 

پستانیت (Painite)

Painite یک سنگ قرمز پررنگ، نارنجی یا قرمز مایل به قهوه‌ای است که در دهه 50 در Mynamar یافت شد. اندکی پس از کشف آن، دولت میانمار (که در آن زمان به عنوان برمه شناخته می‌شد) با یک کودتای نظامی سقوط کرد که در نتیجه آن یک دولت دیکتاتوری ایجاد شد و تا سال 2011 به طول انجامید. برای چندین دهه، مشکلات در میانمار از کشف بیش از تعداد انگشت شماری از نمونه‌های این سنگ قیمتی جلوگیری کرد، اما امروز بیش از 1000 کریستال شناخته شده است. 

 

اسکندریه (alexandrite)

alexandrite در دهه 1830 در روسیه کشف و به نام تزار نامگذاری شده، یک گوهر جذاب است که در نور طبیعی به رنگ سبز و قرمز در نور مصنوعی ظاهر می‌شود. همچنین در هنگام مشاهده از زوایای مختلف، رنگ‌های مختلفی مانند سبز، نارنجی یا بنفش را به نمایش می‌گذارد. امروزه الکساندریت‌ها در مکان‌های دیگر نیز یافت شده‌اند، اما سنگ‌های معادن اصلی بسیار زیبا هستند. قیمت این سنگ قیمتی برای هر قیراط در حدود 10000 دلار است.

 

 

 

 

 

 

گراندیدیت (Grandidierite)

ماداگاسکار که به دلیل بسیاری از گونه‌های جانوری نادر خود که در هیچ کجای کره زمین یافت نمی‌شود، شناخته شده است اما جالب است بدانید که دارای یک گوهر بی‌نظیر جهان نیز است. Grandidierite یک گوهر نادر است که تقریبا به رنگ آبی-سبز می‌باشد و می‌تواند ظاهری شفاف داشته باشد. نمونه‌های شفافی که در جواهرات مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار نادر هستند و در صورتی که از زوایای مختلف بررسی کنید از حالت بی‎رنگ تا رنگ سبز قابل مشاهده است. براساس قیمت‌های فروش اخیر، این گوهر 20،000 دلار برای هر قیراط ارزش دارد.

 

هنگام خرید یا فروش سنگهای قیمتی نادر مانند اینها یا الماس برای آن ، تهیه مدارک مناسب که نشان دهنده کیفیت و ارزش ارزیابی شده سنگ است ، بسیار مهم است. اگر مستندی ندارید ، یک ارزیابی کننده متخصص از جواهرات و جواهرات شرکت ممکن است بتواند در ارزیابی سنگ خود به شما کمک کند.

پسندیدم

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

گزارشی از دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

سعادتی بود در خدمت آقای محمد ولی ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران در دومین نمایشگاه طلا، جوا...

مطالعه مقاله

دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

دومین نمایشگاه طلا، جواهر و ساعت از 29 آذر لغایت 5 دی ماه 1400 در مجتمع کریمخان در حال برگزاری اس...

مطالعه مقاله

فرصت های سرمایه گذاری در الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان در زمینی به وسعت 9 هزار متر مربع احداث شده و شامل 135 واحد اداری (در 5 ...

مطالعه مقاله

درباره الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی طلا، جواهر و ساعت در ایران و خاورمیانه ش...

مطالعه مقاله

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس مجلسی

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس شب

بسیاری از اوقات به مراسماتی دعوت می...

مطالعه مقاله
الماس کریمخان

تحویل سریع

ضمانت کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل