درخت زندگی

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/06/02

درخت زندگی - این نماد به چه معنی است و باید آن را بپوشم؟

نماد درخت زندگی در جواهرات بسیار محبوب شده است و به نظر نمی‌رسد که این محبوبیت کم شود. نماد درخت زندگی برای بسیاری از مردم تنها یک جواهر برای زیبایی نیست بلکه ارزش و معنای خاصی دارد.

قرن هاست که درخت زندگی برای بسیاری از فرهنگ‌ها در سراسر جهان طراحی کاملاً نمادین بوده است. چیزی در مورد درخت زندگی وجود دارد که الهام بخش و آرام بخش است. این سمبل جهانی است که از ادیان و فرهنگ‌ها فراتر می‌رود و هیچ کس نمی‌تواند این نماد را برای خود ادعا کند.

  
 


بیایید نگاهی بیندازیم که چرا درخت زندگی، نماد محبوبی است و چگونه می‌توانید زیباترین جواهرات درخت زندگی را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
 


تاریخچه جواهرات درخت زندگی

درخت زندگی به طور معمول به صورت درخت بزرگی به همراه شاخه‌ها و ریشه‌های درشت به تصویر کشیده شده است که درون یک دایره قرار دارد. این نماد با دین، ​​فلسفه و معنویت پیوند دارد و تقریباً در کلیه فرهنگ‌های باستانی یافت می‌شود. ایده درخت زندگی از زمان‌های قدیم وجود داشته است.

درخت زندگی در فرهنگ ترکیه

  
 


درخت زندگی مانند جواهرات چشم نظر، یک نماد اصلی در فرهنگ ترکیه است. معمولاً در فرش و سایر صنایع دستی دیده می‌شود.

 

 

 

 

معنی درخت زندگی چیست؟

  
 


درخت زندگی دارای معانی معنوی و مذهبی زیادی است و از بسیاری جهات قابل تفسیر است. در اینجا به برخی از معانی جهانی درخت زندگی اشاره شده است:

ارتباط

جواهرات درخت زندگی بیانگر چگونگی ارتباط همه چیز است. ما در خلاء وجود نداریم بلکه با دنیای اطراف خود در ارتباط هستیم. بخش دایره‌ای از نماد نشان دهنده جهان است و درخت بیانگر همه چیزهای موجود در آن است. همچنین ارتباط تمام اجزای آن را نشان می‌دهد.

ثبات، استحکام و رشد

درخت نمادی از ثبات و قدرت است. ما از درختی استفاده می‌کنیم که ریشه‌های آن در زمین پخش می‌شود تا در مورد قدرت، ثبات و پایه بودن صحبت کنیم. این همچنین نمادی از رشد است زیرا یک درخت نتیجه سالها رشد آهسته و تبدیل شدن از یک نهال آسیب‌پذیر به یک درخت محکم است.

                         

 

 

 

 

 

 

 

فردیت

  
 


اگر به دنبال جواهرات درخت زندگی هستید، باید گفت که هر درخت بی‌نظیر است و ویژگی‌های خاص خود را دارد. بنابراین، درخت زندگی نمادی از این جنبه از درختان است. در آغاز، همه درختان به طور یکسان به نظر می‌رسند اما با رشد، هر درخت منحصر به فرد می‌شود و هیچ دو درخت دقیقاً یکسان نیستند. با گذشت زمان، درختان شخصیت و زیبایی به دست می‌آورند و انواع آزمایش‌ها و چالش‌ها را برای قوی شدن تحمل می‌کنند. مانند درخت، ما نیز متفاوت هستیم و درخت زندگی این را به ما یادآوری می‌کند.

تجدید حیات

یک درخت ممکن است برگ‌های خود را از دست داده و به نظر مرده باشد، اما وقتی شرایط مناسب باشد، درخت دوباره به زندگی برمی‌گردد، با برگ‌های زیبا دوباره ظاهر می‌شود. به این ترتیب، جواهرات درخت زندگی سمبل تولد دوباره و گذر از اوقات سخت است. این نشانگر یک شروع تازه است.

باروری و خانواده

کلمه درخت اغلب برای گفتگو در مورد ارتباط با خانواده و اجداد استفاده می‌شود. ما می‌گوئیم درخت زندگی که نماد بسیاری از پیوندهای خانوادگی با افراد مختلف در طی نسل‌ها است.

درخت نمادی از باروری است به این دلیل که راهی برای ماندگاری، خواه با بذر یا نهال پیدا می‌کند. سرسبز است و همه نشانه‌های باروری و نشاط است.

آرامش

  
 


جواهرات درخت زندگی نمادی از احساس قدرت و آرامش نیز محسوب می‌شوند. این احساسی است که به ندرت از چیز دیگری دریافت می‌کنیم. درخت به ندرت شکوفا می‌شود اما در عوض، آرام و بی سروصدا است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انواع جواهرات درخت زندگی

جواهرات درخت زندگی بسیار پرطرفدار هستند و هر کسی به دلیل خاصی از آن استفاده می‌کند. شما می‌توانید جواهرات درخت زندگی را در انواع گردنبندها، گوشواره‌ها، دستبند و غیره پیدا کنید. 

                                                     

پسندیدم

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

گزارشی از دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

سعادتی بود در خدمت آقای محمد ولی ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران در دومین نمایشگاه طلا، جوا...

مطالعه مقاله

دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

دومین نمایشگاه طلا، جواهر و ساعت از 29 آذر لغایت 5 دی ماه 1400 در مجتمع کریمخان در حال برگزاری اس...

مطالعه مقاله

فرصت های سرمایه گذاری در الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان در زمینی به وسعت 9 هزار متر مربع احداث شده و شامل 135 واحد اداری (در 5 ...

مطالعه مقاله

درباره الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی طلا، جواهر و ساعت در ایران و خاورمیانه ش...

مطالعه مقاله

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس مجلسی

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس شب

بسیاری از اوقات به مراسماتی دعوت می...

مطالعه مقاله
الماس کریمخان

تحویل سریع

ضمانت کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل