انتخاب جواهرات عروس

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/05/29

انتخاب جواهرات عروس

اگر بعد از ماه‌ها جستجو، سرانجام لباس عروس خود را انتخاب کرده‌اید، اکنون به سخت‌ترین قسمت تدارکات عروسی رسیده‌اید و وقت آن است که به جواهرات عروسی فکر کنید. 

جواهرات عروس ارتباط زیادی با شکل لباس و مدل موهای شما در آن شب رویایی خواهد داشت. از آنجا که اغلب عروس‌ خانم‌ها لباس سفید یا خامه‌ای انتخاب می‌کنند، این جواهرات است که در واقع سلیقه و سبک شخصی شما را به نمایش می‌گذارد. جواهرات می‌توانند با لباس شما رقابت کرده و جلوه هر دو را کاهش دهند و یا در هماهنگی با لباس، زیبایی شما را دو چندان کنند.  با هر مدل لباس و مو گزینه‌های زیادی هستند که نمای خاصی به شما می بخشند. برای اینکه به شما کمک کنیم در شب آرزوهایتان بدرخشید، چند استایل رایج را معرفی می‌کنیم. اما قبل از شروع بد نیست دوباره بر این نکته تأکید کنیم که پیش از انتخاب لباس و مدل مو، سراغ جواهرات نروید! در شب عروسی، همه چیز باید در نهایت هماهنگی قرار داشته باشد.

در ادامه ما انواع گزینه‌های مناسب برای استایل‌های مختلف لباس، از یقه‌های کاملا بسته تا لباس‌های دکلته و یقه‌ هفت را معرفی می‌کنیم. 

استفاده از جواهرات زیاد در شب عروسی هم خسته‌کننده است و هم زیبایی صورت و لباس شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. پس بهتر است روی یک یا دو قطعه کلیدی تمرکز کنید. 

هنگام خرید جواهرات فراتر از یقه باید نوع پارچه و تزئينات لباس را هم در نظر داشته باشید. . اگر لباستان کارشده و شلوغ است، بهتر است از جواهرات ساده‌تر استفاده کنید. فراموش نکنید که با همه این توضیحات، در نهایت این شما هستید که باید از هماهنگی لباس و نوع جواهرات خود احساس رضایت داشته باشید.

 

لباس دکلته: گوشواره‌های بلند، گردنبند کوتاه

اگر لباس شما دکلته است، هنگام انتخاب جواهرات عروس باید به تقارن و ترکیب گوشواره‌ و گردنبد توجه ویژه‌ای داشته باشید. گوشواره‌های بلند الماس همراه با دستنبد تنیس در لباس‌های دکلته بی‌نهایت چشم‌گیر و برجسته خواهند بود. توجه داشته باشید که  این گوشواره‌ها را چشم‌ها را مستقیما به سمت صورت شما جلب می‌کنند.

در انتخاب گردنبند برای این نوع لباس، باید توجه داشته باشید که زرق و برق لباس نباید با درخشندگی جواهرات در رقابت باشد. بهتر است با لباس‌های دکلته از چوکر یا گردنبند کوتاه استفاده کنید. فاصله گردنبند با لباس باعث می‌شود هردو بدون آنکه روی هم تأثیر بگذارند، زیبایی خود را به خوبی به نمایش بگذارند.

این نوع لباس، با ست مروارید نیز بسیار جذاب و کلاسیک خواهد بود.

لباس یقه بلند: گوشواره‌های میخی

برای لباس‌های یقه‌ بلند، بهترین انتخاب این است که موهای خود را به سمت عقب جمع کنید و گوشواره‌های کوچک استفاده کنید. هنگامی که یقه روی گردن شما بالا می‌آید، گردنبند جلوه خاصی نخواهد داشت ولی گوشواره‌ها بیشتر به چشم می‌آیند. برای یک سبک کلاسیک بسیار لوکس، می‌توانید از گوشواره‌های میخی الماس طرح گل استفاده کنید.

یقه اریب: گوشواره‌های میخی یا متوسط

در لباس‌هایی که یقه اریب دارند و یک شانه شما را می‌پوشانند، گردنبند مرکز توجه خواهد بود.  عدم تقارن لباس چشم را به سمت گردن می‌کشاند و در نتیجه گردنبند برجسته‌تر دیده می‌شود. با انتخاب گوشواره‌های ساده به خصوص اگر بند یا آستین لباس کارشده باشد، زیبایی گردنبند خود را دو چندان می‌کنید. بنابراین بهتر است از گوشواره‌های میخی یا متوسط استفاده کنید که جزئیات لباس و گردنبند را تحت تأثیر قرار ندهند.

یقه قایقی: گردنبند تک الماس

لباس‌های یقه قایقی زیبایی‌های گردن را برجسته می‌کنن. برای آنکه چشم‌ها بیشتر به سمت چهره شما جلب می شوند، بهتر است از یک گردنبند کوچک با یک الماس برجسته استفاده کنید. از آنجایی که لباس بیشتر فضای گردن را می‌پوشاند و اغلب لباس‌های عروس به رنگ سفید یا خامه‌ای هستند، بهتر از الماس رنگی استفاده کنید. بهترین انتخاب الماس آبی است که انعکاس آن در رنگ سفید لباس درخشندگی آن را چندین برابر خواهد کرد.

 

یقه باز:‌ ست گوشواره و گردنبند

 

اگر یقه لباس شما باز است، گردنبند و گوشواره‌ها هم‌زمان کانون توجه خواهند بود. در اینجا انتخاب یک ست مناسب که گوشواره‌های متوسط داشته باشد، ظاهر متعادل و جذابی ایجاد می‌کند.

یقه هفت و یقه دلبری: گردنبند متوسط، گوشواره‌های گل میخ