بهترین زمان تعیین سایز انگشتر و النگو

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/09/03

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که انگشتری بخرید که بعد از خرید احساس کنید سایزش تغییر کرده‌است! اما مگر می‌شود؟ جواب این است که خیر. قطعا هیچ‌گاه سایز انگشتری که خریده‌اید خود به خود تغییر نمی‌کند. این سایز انگشت شماست که تغییر کرده‌است. شاید عجیب به نظر برسد اما انگشت‌های ما در ساعات مختلف روز اندازه‌های متفاوتی دارند. در واقع عاملی که روی سایز انگشتان ما اثر می‌گذارد دمای محیط و حرارت بدن ماست. وقتی هوا سرد است یا در ساعات اولیه‌ی صبح و ساعات پایانی شب که دمای هوا پایین‌تر است سایز انگشتان ما احتمالا کوچکتر از حالت عادی باشد. پس اگر در آن زمان انگشتر بخرید احتمالا بعدا نتوانید از آن استفاده کنید.

بهتر است زمانی که دستتان از گرمای خوبی برخوردار است اقدام به خرید انگشتر یا اندازه‌گیری کنید. معمولا ساعات بعد از ظهر که دمای هوا متعادل‌تر است بهترین زمان برای اندازه‌گیری سایز یا خرید انگشتر است. نکته‌ی مهم دیگری که وجود دارد این است که بهتر است قبل از خرید انگشتر چند بار انگشتتان را اندازه‌گیری کنید. چون ممکن است با یک بار اندازه‌گیری، اندازه‌ی دقیق انگشتتان را پیدا نکنید. اگر اندازه‌های مختلفی از انگشتتان به دست آمد، همیشه بزرگ‌ترین را انتخاب کنید. چون حتی اگر بعد از مدتی احساس کردید که انگشتر برایتان گشاد شده‌است به راحتی می‌توانید آن را تنگ کنید.

در مورد اندازه‌گیری سایز النگو هم دقیقا همین مسئله صادق است. برای اندازه‌گیری مچ دستتان هم حتما حواستان به دمای هوای و دمای بدنتان باشد.

گفتیم شما می‌توانید قبل از خرید نهایی انگشتر یا النگو در خانه سایز انگشت و دستتان را اندازه‌گیری کنید. اما چطور؟

روش اندازه‌گیری سایز انگشتر و النگو

انگشتر؛

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای اندازه‌گیری سایز انگشتر استفاده از انگشتر‌های قبلی است که در خانه دارید و اندازه‌اش برای انگشتتان مناسب است. شما می‌توانید با استفاده از خط‌کش قطر انگشترتان را اندازه‌گیری کنید و بعد اندازه‌ی به دست آمده را با جدول زیر مقایسه کنید. ممکن است عدد به دست آمده دقیقا مطابق اعداد جدول نباشد، در این صورت بهتر است عدد بزرگتر را انتخاب کنید و مطابق با آن سایز خود را پیدا کنید.

اگر انگشتری که اندازه‌ی دستتان باشد به همراه نداشتید می‌توانید از روش دیگری برای تعیین سایز استفاده کنید. دور پهن‌ترین قسمت انگشت خود یک نخ یا نوار کاغذی بپیچید. مطمئن شوید که نخ یا کاغذ دور انگشت شما محکم شده‌ باشد. در انتها کافی است طول نخ یا کاغذ را اندازه‌گیری کنید و اندازه را با جدول بالا مقایسه کنید.

تعیین سایز النگو؛

همیشه حواستان باشد که در تعیین سایز النگو، سایز نهایی باید یک تا یک و نیم سانتیمتر بزرگتر از اندازه‌ی مچ دست شما باشد. برای تعیین سایز النگو و دستبند النگویی در ابتدا انگشت شست خود را روی سر انگشت کوچکتان بگذارید. بعد از آن با یک نخ یا نوار کاغذی را دور دست خود بپیچید. به نحوی که بزرگترین دایره‌ی ممکن تشکیل شود. (مهم است که از روی استخوان انگشت اشاره و انگشت کوچک عبور کند.) سپس طول نخ را اندازه‌گیری کنید و اندازه‌ی آن را با جدول زیر مقایسه کنید.

درست مثل انگشتر، اندازه‌ی النگو را هم می‌توانید برا اساس النگوهای قبلی خود پیدا کنید. به این صورت که با خط‌کش قطر داخلی النگویتان را اندازه‌گیری کنید و اندازه‌ی به دست آمده را در جدول زیر پیدا کنید.

با این روش‌ها دیگر می‌توانید با خیال راحت در خرید حضوری سایز انگشتر یا النگویتان را به فروشنده بگویید یا بدون نگرانی جواهرات مورد علاقه‌ی خود را آنلاین سفارش دهید.

پسندیدم

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

گزارشی از دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

سعادتی بود در خدمت آقای محمد ولی ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران در دومین نمایشگاه طلا، جوا...

مطالعه مقاله

دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

دومین نمایشگاه طلا، جواهر و ساعت از 29 آذر لغایت 5 دی ماه 1400 در مجتمع کریمخان در حال برگزاری اس...

مطالعه مقاله

فرصت های سرمایه گذاری در الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان در زمینی به وسعت 9 هزار متر مربع احداث شده و شامل 135 واحد اداری (در 5 ...

مطالعه مقاله

درباره الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی طلا، جواهر و ساعت در ایران و خاورمیانه ش...

مطالعه مقاله

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس مجلسی

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس شب

بسیاری از اوقات به مراسماتی دعوت می...

مطالعه مقاله
الماس کریمخان

تحویل سریع

ضمانت کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل