9 اشتباه بزرگ هنگام استفاده از جواهرات

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/09/03

جواهرات زبانی است که شما برای بیان خود و سبک خود استفاده می‌کنید. اما بعضی اوقات ممکن است استفاده از یک قطعه جواهرات زیبا به روش اشتباه اتفاق بیفتد. در این لحظه تمام تأثیر آن خراب شده است و می‌تواند به جای تقویت استایل شما، لباس شما را از بین ببرد. اکنون به برخی از اشتباهات رایجی که هنگام استفاده از جواهرات رخ می‌دهد، اشاره می‌کنیم.

شماره 1 - جواهراتی که متناسب با مناسبت نیست

آن گردنبند مجلل مروارید و آن گوشواره میخی زیبای الماس برای یک مراسم رسمی، بسیار زیبا به نظر می‌رسند. با این حال، پوشیدن آنها در هنگام گردش با دووستان نزدیک خود اشتباه است. گردنبند چوبی ممکن است در یک مهمانی استخر عالی به نظر برسد، اما در یک سالن رقص چندان عالی نیست. سعی کنید جواهرات و قطعات ظریف خود را برای موقعیت‌های خاص نگه دارید.

شماره 2 - استفاده از جواهرات بیش از حد

استفاده از چند حلقه یا استفاده از گردنبندهای چند لایه ایده خوبی است. اما این ایده خوبی نیست که همزمان آنها را همراه با یک جفت گوشواره آویزی بزرگ بپوشید. ایده استفاده از طلا و جواهرات در گردن، انگشت، گوش یا دست این است که بر قطعاتی که می پوشید تأکید کنید. اما وقتی همه آنها را با هم ترکیب می‌کنید، آنها زیبایی یکدیگر را خنثی می‌کنند و شما کمتر شبیه یک زن شیک و جذاب به نظر می‌رسید و بیشتر شبیه یک درخت کریسمس می‌شوید.

شماره 3 - جواهراتی که با پارچه همخوانی ندارد

همانطور که به خوبی می‌دانید، هر پارچه ویژگی‌های خاص خود را دارد. شما نمی‌توانید با استفاده از پارچه شلوار جین یک لباس رسمی درست کنید و با آن نمی‌توانید لباس ابریشمی بپوشید. در مورد جواهرات شما نیز همین طور است. پوشیدن جواهرات مهره چوبی با بلوز ابریشمی ظریف ایده خوبی نیست و همچنین ترکیب پیراهن جین با چوکر الماس نیز مناسب نیست. به جنس و نوع پارچه‌ها توجه کنید و متناسب با آن جواهرات خود را مطابقت دهید.

شماره 4 - موادی که مطابقت ندارند

این بدان معنا نیست که شما باید از جواهراتی که جنس و فلز یکسانی دارند، استفاده کنید. حتی می‌توانید مطابق مد اخیر طلا و نقره را ترکیب کنید. اما همه مواد به خوبی با هم مطابقت ندارند. به عنوان مثال، یک جفت گوشواره میخی الماس با گردنبند رزگلد جذاب نیست. سعی کنید جواهرات ساخته شده از موادی را که در کنار یکدیگر عالی هستند ترکیب کنید.

شماره 5 - همه چیز مطابقت دارد

تاکنون در مورد قطعات جواهراتی که با هم مطابقت ندارند صحبت کردیم. باید بدانید که پوشیدن فقط قطعات جواهرات از یک مجموعه نیز اشتباه است. اگر یک جفت گوشواره دارید که با آویز گردنبند مطابقت دارد، خوب به نظر می‌رسد. اگر یک دستبند و انگشتر مشابه اضافه کنید، این فقط به معنای کمبود قوه تخیل است و اثر زیبایی و جذابیت جواهرات را خراب می‌کند.

شماره 6 - مدل موی اشتباه

اگر می‌خواهید گوشواره‌های قطره‌ای شما بدرخشند و توجه دیگران را به خود جلب کنند، پس نمی‌توانید آنها را با یک مدل موی حجیم و باز بپوشید. قانون اصلی این است که شما باید انتخاب کنید. یک مدل موی مجلل و بزرگ همراه با گوشواره‌های ظریف استفاده کنید (البته با توجه به مناسبت).

شماره 7 - جواهراتی که با نوع بدن شما مطابقت ندارند

جواهرات باید با نوع بدن شما مطابقت داشته باشند. اگر اندام ریز و ظریفی دارید و از جواهرات بزرگ زیادی استفاده می‌کنید، ممکن است عجیب به نظر برسد. از طرف دیگر، جواهرات ریز روی یک فرد با اندام بزرگ نیز می‌تواند نامناسب به نظر برسد. سعی کنید از جواهراتی متناسب با نوع اندام خود استفاده کنید و سبک شما بسیار جذاب باشد.

شماره 8 - جواهراتی که با شخصیت شما مطابقت ندارد

چگونه جواهرات می‌توانند با شخصیت مطابقت داشته باشند؟ پاسخ کوتاه این است که می‌تواند زیرا سبک شما بخشی از شخصیت شماست. توضیح طولانی‌تر این است که هر یک از ما ویژگی‌های خاصی داریم که انتخاب هایمان را مشخص می‌کند. اگر همیشه لباس‌های ظریف و زنانه می‌پوشید، یک چوکر چرمی می‌تواند احساس خوبی در شما ایجاد نکند. شما همیشه باید چیز جدیدی را امتحان کنید، اما به آنچه احساس می‌کنید نیز توجه کنید. احساس خوب در مورد خود به اندازه شیک پوش بودن و شیک پوشیدن مهم است.

شماره 9 - تمیز نکردن جواهرات

همانطور که یک تیشرت لکه‌دار نمی‌پوشید، نباید از جواهراتی که به درستی تمیز نشده استفاده کنید. علاوه بر این واقعیت که اگر مرتباً آن را تمیز نکنید، ممکن است لکه‌دار شود، جواهرات کثیف زیبا به نظر نمی‌رسند. انواع محصولات آرایشی، گردوغبار و تعریق می‌تواند بر جواهرات شما تأثیر بگذارد و باعث شود درخشش زیبای آن از بین برود. به همین دلیل قبل از استفاده یک جواهر همیشه باید از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

پسندیدم

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

گزارشی از دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

سعادتی بود در خدمت آقای محمد ولی ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران در دومین نمایشگاه طلا، جوا...

مطالعه مقاله

دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

دومین نمایشگاه طلا، جواهر و ساعت از 29 آذر لغایت 5 دی ماه 1400 در مجتمع کریمخان در حال برگزاری اس...

مطالعه مقاله

فرصت های سرمایه گذاری در الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان در زمینی به وسعت 9 هزار متر مربع احداث شده و شامل 135 واحد اداری (در 5 ...

مطالعه مقاله

درباره الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی طلا، جواهر و ساعت در ایران و خاورمیانه ش...

مطالعه مقاله

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس مجلسی

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس شب

بسیاری از اوقات به مراسماتی دعوت می...

مطالعه مقاله
الماس کریمخان

تحویل سریع

ضمانت کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل