طلا و جواهرات بوهو

دسته بندی: همه دسته بندی ها

1399/09/03

ممکن است اخیراً درباره جواهرات بوهو یا سبک بوهو شنیده باشید، استایلی که اخیرا محبوبیت بیشتری دارد. یا شاید متوجه شده باشید که افراد بیشتری شروع به استفاده از جواهرات با مضامین طبیعی و زمینی و همچنین لباس و لوازمی می‌کنند که دارای سایه‌های خنثی و رنگ‌های آرام هستند.

تعداد فزاینده‌ای از مردم به سمت جواهرات بوهو و سبک کلی بوهو، به عنوان گرایش به یک نگاه ساده‌تر و طبیعی‌تر در مورد مد روی آورده‌اند.

بیایید نگاهی به سبک بوهم و جواهرات آن بیندازیم و اینکه آیا این لباس برای شما مناسب است.

سبک بوهو (Boho) چیست؟

بعضی از شما احتمالاً قبلاً حدس زده‌اید که "Boho" مخفف "Bohemian" است. این سبک منحصر به فرد مربوط به بیش از دو قرن پیش است که جواهرات، لباس‌ها و سبک هنری بوهمی در اروپا به محبوبیت رسیده است. این استایل معمولاً با هنرمندان، روشنفکران، نویسندگان و افرادی که ترجیح می‌دهند در جاده‌ها به روشی تقریباً عشایری مانند زندگی کنند، ارتباط دارد.

ویژگی‌های ظاهری کلیدی استایل بوهو این است که احساس باز، آزاد و طبیعی بودن را ایجاد می‌کند. سبک بوهو با محدودیت‌هایی از هر نوع رابطه‌ی خوبی ندارد و به منظور بیان منحصر به فرد و فردیت درونی شما است.

با این اوصاف، توصیف موارد بسیار خاص در مورد جواهرات بوهو یا استایل بوهو دشوار است زیرا آزادی انتخاب و هنجار شکنی یک اصل در سبک بوهو است. هنوز هم، موضوعات مشترک زیادی وجود دارد که می‌توانید هنگام مشاهده جواهرات یا استایل بوهمی متوجه آنها شوید:

بوهو با ترکیب رنگ‌های مختلف روشن مشخص می‌شود که به ندرت در استایل‌های دیگر مد با هم می‌بینید.

لباس‌های بزرگ، گشاد و آزاد به جای شلوار جین و کت‌های تنگ استفاده می‌شوند.

استفاده از روسری در این استایل رایج است. شما حتی می‌توانید از روسری به عنوان آویز کیف خود استفاده کنید و یا مانند یک دستبند به دور دست خود ببندید.

جواهرات منحصر به فرد، بزرگ و رنگارنگ نیز از نشانه‌های استایل بوهمی است. گوشواره‌های بزرگ و رنگارنگ، دستبندهای دست ساز، حلقه هایی به رنگ خاکی تقریباً روی هر انگشت، اینها انواع جواهراتی است که می توانید در سبک Boho مشاهده کنید.

لوازم جانبی بزرگ مانند کیف‌های دستی یا چکمه‌های بزرگ نیز در این استایل به وضوح به چشم می‌آید. 

از همه مهمتر، سبک بوهو از این نظر یکپارچه است که به شما آزادی بیان کامل خواسته‌ها و ترجیحات خود را می دهد. اگر فقط می‌خواهید گردنبندهایی به سبک بوهو و روسری نازک بپوشید، هیچ کس نمی‌تواند به شما بگوید که این استایل یک انتخاب معتبر نیست. 

چگونه استایل بوهمی داشته باشیم؟

هیچ دستورالعمل سختی در مورد نحوه لباس پوشیدن به سبک بوهو وجود ندارد - این موضوع اصلی است. نکات اصلی که باید بخاطر بسپارید این است که سبک بوهو عاشق لباس‌های گشاد و آزاد، معمولاً در پارچه‌های سبک اما چند لایه است.

از نظر رنگ، رنگ‌های سبز خاکی، قهوه‌ای و زرد برای سبک بوهو معمولی است اما تقریباً هر رنگ یا ترکیبی از رنگ‌ها نیز مجاز است.

ویژگی‌های جواهرات بوهو

متداول‌ترین انواع جواهرات بوهو شامل سنگ‌های نیمه قیمتی ارزان قیمت مانند لاجورد، لابرادوریت، آمتیست و کوارتز و مواد طبیعی با قابلیت دسترسی بیشتر مانند چرم، پوسته، نخ و غیره است. جواهرات بوهو به ندرت گران هستند.

از نظر رنگ، جواهرات بوهو تمایل به سمت رنگ‌های سبز، قهوه‌ای، نارنجی و زرد دارد که احساس طبیعی‌تری دارند. با این وجود، رنگ‌های قرمز روشن یا آبی، سایه‌های مختلف بنفش و صورتی نیز می‌توانند استفاده شوند.

در طرح‌ها معمولاً اشکال هندسی، نقوش طبیعی مانند خورشید، ستارگان، حیوانات و گلها و همچنین نقوش معنوی مانند ماندالاها دیده می‌شود.

پسندیدم

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

گزارشی از دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

سعادتی بود در خدمت آقای محمد ولی ریاست محترم اتحادیه طلا و جواهر تهران در دومین نمایشگاه طلا، جوا...

مطالعه مقاله

دومین نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر و ساعت الماس کریمخان

دومین نمایشگاه طلا، جواهر و ساعت از 29 آذر لغایت 5 دی ماه 1400 در مجتمع کریمخان در حال برگزاری اس...

مطالعه مقاله

فرصت های سرمایه گذاری در الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان در زمینی به وسعت 9 هزار متر مربع احداث شده و شامل 135 واحد اداری (در 5 ...

مطالعه مقاله

درباره الماس کریمخان

مجتمع تجاری الماس کریمخان به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی طلا، جواهر و ساعت در ایران و خاورمیانه ش...

مطالعه مقاله

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس مجلسی

استفاده از جواهرات مصنوعی برای لباس شب

بسیاری از اوقات به مراسماتی دعوت می...

مطالعه مقاله
الماس کریمخان

تحویل سریع

ضمانت کیفیت کالا

پشتیبانی 24 ساعته

پرداخت در محل